Zmena čísla účtu

Od 1.6.2022 sa mení číslo účtu

Je potrebné čo najskôr zmeniť trvalý príkaz (ak máte).

Žiadame všetkých klientov aby si upravili trvalé príkazy a zadali nové číslo bankového účtu, ktorý je vedený v Tatra banke:

SK55 1100 0000 0029 4146 2046

Zmena umožnuje 2 výhody. Prvou je okamžitá platba medzi SLSP, VUB,Tatra banka a CSOB (vhodné pre oneskorené platby) a zároveň Tatra banka má viac pobočiek, ktoré umožňujú priamy vklad na účet.

Pôvodné číslo účtu bude aktívne ešte 3 mesiace, tj do 31.8.2022. Platba odoslaná po tomto termíne sa vráti späť a môže to znamenať automatickú deaktiváciu pripojenia. Náš systém vykonáva deaktivácie plne automaticky 30 dní po splatnosti faktúry.


Ak ste členom združenia RádioNET servis o.z., tak číslo účtu zostáva vo FIO Banke
SK93 8330 0000 0022 0221 0662

Pokračovať v čítaní

Zmena televízie SledovanieTV.sk

Meníme SledovanieTV.sk za Kuki.tv

Pre neustále dvíhanoe cien sme ukonili spoluprácu so sledovanoeTV.sk

 O marca 2023 si túto službu platí každy sám a to tak že si vytvorí nový login (idealne cez 4G data) a vloži si sa platobnú kartu z ktorej to bude platiť.

Ako náhradu máme pripravenú službu Kuki.tv s nasledovnymi výhodami:

- základný balík je o polovicu lacnejší

- obsahuje aj BTV - Bánovské televízne vysielanie, ktoré je možné aj pretáčať z archívu

Pri službe KUKI veĺká si sami navolíte 15 staníc ktoré chcete mať v ponuke. Už viac nemusíte platiť za kanály ktoré nesledukeje. Zmena tohto nastavenia je možna 1x mesačne. Žiadmy iný operátor toto neponúka

- vybavili sme Vám, zákazníkom Radionetu, 30 dní zadarmo na skúšku a možnosť platiť za TV v jednej faktúre s internetom.

Pokračovať v čítaní

Ako zlepšiť pokrytie WI-FI vo väčšom dome

Možností je viacero. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody. Najlacnejšou možnostou je použitie zosilovača (do 20 €), ten však zníži rýchlosť pripojenia o polovicu a to aj na hlavnej wifi, pretože pracuje na rovnakej frekvencii. Druhou možnosťou je použiť dve samostatné wifi, tie ale musia byť prepojené káblom a každá by mala pracovať na inej frekvencii a s iným názvom. Dokúpenie wifi routra napr TP-LINK WR850 je otázka tiež okolo 20 € (u nás), v kamennom obchode 25-30 €.

Drahši router nezmamená lepšie pokrytie!

V rámci EU je maximálny vysielací výkon 100mWatt (20dBm) a ten nemôže nič prekročiť (okrem routerov Mikrotik ktoré po úprave vedia vysielať aj 1000mW (30dBm). Drahší je zvyčajte preto, lebo má veĺa funkcií (vpn server, vpn client, vlan iptv, wpa3 ochrana, silnejší procesor aby zvládol aj 10-násobok zariadení oproti lacným. Ak máte doma 4 telefóny tak pokrytie signalom bide rovnalé či už máte router s 2 alebo 4 anténami.

Na zvýšenie pokrytia je tu systém MESH

Pripomíname, že zabezpečenie wifi siete do domácnosti je dlhodobá investícia a zároveň je to vec, ktorú používate denne, podobne ako chladničku, tv či mikrovnku. Nekupukete to na 2 roky. Výrobca TP-LINK dava nad rámec až 3 roky čo znamená že svojim produktom verí.

Najnovším riešením je systém MESH (z reklamy známy ako "wow wifi"), ktorý rieši vyššie spomínané nevýhody. Mesh zariadenia tvoria jednu sieť (mobil ju vidí ako jednu sieť, aj keď je vysielaných viac wifi). Wifi vysielače  medzi sebou komunikujú samostatnou vyhradenou wifi a zároveň každý bod vysiela na inej frekvencii aby sa nerušili. Podporujú aj roaming, čiže plynulé prepnutie z jednej wifi do druhej bez toho aby padlo pripojenie (vhodné pri videohovore či streamingu). Viac o technológii nájdete TU. na stránke výrobcu.

Pokračovať v čítaní

Projekt WIFI PRE TEBA, recenzia EnGenius - ukážky a foto

Zámerom bolo vybudovať bezplatnú wifi sieť o rýchlosti minimálne 30mbit/pripojenie pre obyvateľov obce Mníchova Lehota. Vzhľadom na rozpoloženie obce do úvahy pripadal lacnejší spôsob dopravy internetu - cez 5Ghz wifi sieť. Tú sa nám podarilo vybudovať na platforme výrobcu Ubiquiti Airmax AC, pričom hlavný vysielač je na obecnom úrade. Obec nie je zarušená, pásmo je čisté, takže i priepustnosť na každý bod bola minimálne 200 mbit. V obci sú len 2 lokálne vysielače od KIKI a CNS. Ako uplink sme sa rozhodli doporučiť obci spoločnosť KIKI

Pokračovať v čítaní

Hľadáme partnerské predajne našich služieb - rozšírte svoj biznis

Ak máte prevádzku či predajňu v meste Bánovce nad Bebravou či okolitých obciach a máte záujem rozšíriť svoje portfólio o predaj internetových služieb a doplnkov, práve teraz je pre Vás tá pravá chvíľa. Môžete sa stať našim predajným miestom alebo obchodným zastúpením. Budete "predávať" prístup do internetu. RadioNET je poskytovateľom bezdrôtového internetu v okrese Bánovce nad Bebravou s vysokým záujmom zákazníkov.

Pokračovať v čítaní

Obce, registrujte sa pre dotáciu na bezplatné WIFI

Od 15.5.2018 sa môžu predstavitelia obcí a miest vďaka iniciatíve WIFI4EU zapojiť do možnosti požiadať o dotáciu vo výške 15 000 € na zakúpenie zariadení a vybudovanie verejnej Wi-Fi siete. RadioNET je  registrovaným dodávateľom a spoľahlivým partnerom pre jej vybudovanie v Trenčianskom kraji.

Pokračovať v čítaní

Informácia k zavedeniu GDPR v RadioNET-e

Vzhľadom na to, že 25. 5. 2018 nadobudne účinnosť nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES, je potrebné, aby sme od vás získali nový súhlas, ktorý zodpovedá novým požiadavkám.

Pokračovať v čítaní

Čo sme dokázali za druhý rok?

RádioNET má za sebou už druhý rok fungovania a to je čas na štatistiky a súhrny fungovania služby. Aj druhý rok bol trochu uponáhľaný, keďže naďalej pretrvával vysoký záujem o nové pripojenie.  Dva tímy technikov zapájali denno-denne nových zákazníkov, žial niekedy aj po mesiaci čakania, čo nás mrzí. Stabilitu pripojenia sme si udržali na pekných 99,96% v Bánovciach a 99,94% na vysielači Považský Inovec. Bohužial ku koncu roka došlo k pár výpadkom na Inovci kvôli počasiu a potrhaným elektrickým káblom. Najväčším problémom bolo, že technici sa tam nemohli dostať ani s elektrocentrálou kvoli popadaným stromom na lesnej ceste.

Pokračovať v čítaní

Aký je postup po objednaní?

1. Kontakt od technika a dohodnutie obhliadky/inštalácie 

Po vyplnení formulára alebo telefonickej objednávke na 0948 651 653 Vás bude kontaktovať náš technik a dohodne obhliadku a meranie. Je však možné, že obhliadka nebude potrebná v prípade, ak sa dom (objekt) nachádza v oblasti, kde je istota signálu, resp. sú pripojení napríklad susedia. V tom prípade je možné dohodnúť rovno inštaláciu. Je však potrebné technikovi uviesť či prestupujete od iného operátora a máte konzolu/stožiar + zavedený kábel alebo požadujte kompletnú inštaláciu vrátane prevŕtania stien, potiahnutia kábla, montáž konzoly a pod.

Pokračovať v čítaní

Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia