Ako zmerať rýchlosť najpresnejšie?

Často sa nám stáva, že zákazníci si namerajú nižšie rýchlosti ako by mali mať, no nesprávne merajú a až po našich radách namerajú skutočnosť. Pripravili sme pre Vás jednoduché inštrukcie ako si zmeriať rýchlosť prípojky, tak aby boli namerané hodnoty skutočné.

  1. Používajte viacero overených meračov, napríklad www.speedtest.net a www.rychlost.sk
  2. Pred meraním nechajte notebook aspoň 30 minút zapnutý, alebo sa presvedčte, že Váš systém nesťahuje aktualizácie.
  3. Merajte výlučne ak ste pripojený káblom do routeru. Nepoužívajte WIFI. Pokiaľ meriate cez wifi, nebuďte od routra vzdialený viac ako 3 metre. I tak však treba počítať s nepresným meraním +-20%
  4. Pred meraním odpojte od internetu ostatné zariadenia (mobil, tv) ale i opakovače/repeatery, zvlášť ak meriate cez wifi. Použitie opakovača môže automaticky znížiť rýchlosť o polovicu!
  5. Meranie opakujte aspoň 3x po sebe.
  6. Meranie opakujte aj neskôr, napríklad o 2 hodiny alebo ďalší deň.

Upozornenie: Rýchlosť uvádzaná v zmluve je maximálna možná rýchlosť, resp. priepustnosť vašej linky. Pokiaľ nemáte garantované symetrickú linku bez uplatnenia FUP, nameraná rýchlosť nemusí byť vždy maximálna. Podobne ako pri mobilnom internete od mobilných operátorov, skutočná rýchlosť záleží od signálu a rýchlosti vášho počítača/mobilu. Pokiaľ meriate správne, tak vo väčšine prípadov by ste mali namerať o cca 10% vyššiu rýchlosť ako je objednaná. Napríklad 7 Mbit linka má v skutočnosti 7.8 Mbit a 10Mbit linka má 11 Mbit. Pokiaľ ste aplikovali vyššie uvedené odporúčanie a rýchlosť Vám po viacerých testoch nedosiahla ani polovicu objednaného, volajte servis, môže ísť o nedostatočný signál v anténe (napríklad vplyvom vetra sa pohla).

Po každej inštalácii internetu je technik povinný pred Vami zmeriať rýchlosť a overiť tým, že máte dostatočný signál. Pri tomto meraní musí technik namerať vždy maximálnu rýchlosť.

Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia