Obce, registrujte sa pre dotáciu na bezplatné WIFI

Od 15.5.2018 sa môžu predstavitelia obcí a miest vďaka iniciatíve WIFI4EU zapojiť do možnosti požiadať o dotáciu vo výške 15 000 € na zakúpenie zariadení a vybudovanie verejnej Wi-Fi siete. RadioNET je  registrovaným dodávateľom a spoľahlivým partnerom pre jej vybudovanie v Trenčianskom kraji.

Ako získať dotáciu

1. Zaregistrujte svoju obec alebo mesto ako budúceho žiadateľa o dotáciu na stránke Európskej komisie.
2. Požiadajte o dotáciu cez tú istú stránku.
3. Ak budete medzi prvými žiadateľmi, od Európskej komisie dostanete dotáciu vo výške 15 000 €. Výsledky budú známe v lete 2018.
4. Vyberiete si dodávateľa riešenia registrovaného na stránkach Európskej komisie (v súlade s pravidlami verejného obstarávania).

Počet poskytnutých dotácií je obmedzený a získajú ich iba tie obce a mestá, ktoré sa prihlásia medzi prvými v rámci celej EÚ. V pláne sú celkovo 4 výzvy v hodnote 120 milionov eur.

RadioNET s.r.o. spĺňa technické a bezpečnostné parametre stanovené Európskou komisiou a je evidovaný v zozname dodávateľov riešenia pre obce a mestá v projekte WIFI4EU. Minimálna rýchlosť má byť 30 mbit a zariadenia musia zvládnuť minimálne 50 súčasných užívateľov bez zníženia kvality. Názov wifi siete musí byť: WiFi4EU a musí byť prevádzkovaná minimálne 3 roky. Poukážku v sume 15.000 Eur je možné použiť na zakúpenie zariadení a na predplatné na prevádzku. Uvedená suma je dostatočná na kvalitné poskytovanie služby aj na viac ako 3 roky. 

RádioNET ponúka dve technické riešenia. Doporučeným riešením je platforma Ubiquiti UniFi, ktorá spĺňa všetky technické parametre uvedené vo výzve (norma 802.11ac Wave 2,  4 x 4 MIMO) a druhým je riešenie od firmy EnGenius. Ako zdroj dátového signálu navrhujeme optický kábel alebo profesionálny mikrovlnný prepoj  v pásme 17 GHz (príp. 80 GHz) od firmy ALCOMA ktorý má prenosové parametre ako optický kábel.

Detailné informácie a odpovede na časté otázky nájdete na webe EC. https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-otazky-odpovede
Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia