Pokrytie

Pripojenie prostredníctvom 5G znamená pripojenie klientskej antény k vysielaču pracujúcom na frekvencii 5 Ghz v režime "N" alebo „AC“ a „MIMO“. Ako jediný v okrese BN využívame patentovanú americkú technológiu AirMax TDMA, vďaka ktorej sa zvyšuje rýchlosť načítania webstránky (ping). 5G internet od nás je klasifikovaný ako časovo a dátovo neobmedzený, bez prečerpania dát a následných spomaľovaní rýchlosti. S RádioNETom máte istotu, že sieť bude pravidelne upgradovaná s použitím najmodernejších a hlavne stabilných technológií. Staršie pásmo 2,4 Ghz nepoužívame vôbec, je príliš pomalé a zarušené. Všetky naše vysielacie body sú energeticky zálohované a na prenos konektivity používame profesionálne rádioreléové spoje Alcoma, na rozdiel od konkurencie, v garantovanom licencovanom pásme 11 Ghz, 13 Ghz a tiež voľné pásmo 17 Ghz . Toto pásmo garantuje stabilnú rýchlosť tak, ako keby bol vysielač pripojený na optiku (s odozvou do 0,3ms). Postupne rozširujeme aj novo povolené pásmo 60 GHz v oblasti centra mesta Bánovce a obce Pečeňany.

Aktuálne pracujeme na vybudovaní siete lokálnych dokrývačov tak, aby bolo možné v krátkom čase zvýšiť rýchlosti pripojenia a pripojiť všetkých čakajúcich zákazníkov. Aktuálne máme v prevádzke 4 hlavné vysielače (oranžové na mape) s vysokou konektivitou a 15 lokálnych dokrývačov (červené na mape). Vysielače označené šedou farbou sú vo výstavbe ale je možné, že už sú v prevádzke.

Informujte sa telefonicky o aktuálnom pokrytí alebo vyplňte formulár a my zisíme či máte signál z nášho najvyššie položeného vysielača na Považskom Inovci - pripájame aj priamo na neho.

Pokiaľ nemáte pokrytie na RADIONET, tak nezúfajte. Inštalujeme aj 4G internet od spoločnosti ORANGE (cez 900Mhz pásmo) a tiež SWAN (cez 3,7 Ghz pásmo) alebo mobilný internet od operátora 4ka formou sim karty v mobile alebo modeme. Vždy nájdeme vhodné riešenie pre Vás s takmer identickými cenami a rýchlostami.

Interaktívna mapa s presnosťou 1 meter, stačí priblížiť ( väčšia mapa, klik SEM ):
Oranžová - Hlavné vysielače s vyššou konektivitou (dostupné všetky rýchlosti a pre náročné firmy)
Červená - Lokálne dokrývače (dostupné všetky rýchlosti)
Šedá - Aktuálne vo výstavbe alebo čerstvo spustené
Olivová - Vysielače tretej strany, kam je tiež možné pripojiť záklazníkov RadioNETu (CNS, SWAN, KIKI)
Väčšina obcí okresu Bánovce nad Bebravou je pokrytá aj z vysielača na Považskom Inovci. Postupne sa však budujú aj lokálne dokrývače, predovšetkým v miestach, kde je viacero klientov. Na Inovec musí byť priamy výhľad, bez stromov. Samostatné mapy dokrývačov zverejňujeme vždy po jeho spustení na našom Facebooku.

Oblasti s overeným pokrytím:

V týchto obciach už máme pripojených klientov s dobrým signálom. Ak je Vaša obec v tomto zozname, meranie nie je potrebné. V hrubo vyznačených obciach je i samostatný dokrývač. Mapy pokrytia jednotlivých vysielačov nájdete v TOMTO albume na našej facebook stránke.

Bánovce nad Bebravou, Biskupice, Borčany, Cimenná, Čuklasovce, Dežerice a Dežerice - Vlčkovo, Dolné Naštice, Dubodiel, Dubnička (obec), Dvorec - Horný koniec, Dvorec - Sliezska Osada, Haláčovce, Horňany, Horné Naštice, Horné Ozorovce, Chudá Lehota, Malá Hradná, Malé Chlievany, Ostratice, Otrhánky, Pečeňany, Pravotice, Prusy, Ruskovce, Rybany, Svinná, Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Mitice, Veľká Hradná, Veľké Držkovce časť Dolné Držkovce, Veľké Držkovce časť Horné Držkovce, Veľké Chlievany a obce s priamym výhľadom na Považský Inovec (vrch s dvoma stožiarmi v smere na TN)

Pokiaľ nemáte pokrytie na RADIONET tak nezúfajte. Inštalujeme aj 4G internet od spoločnosti ORANGE (cez 900Mhz pásmo) a tiež SWAN (cez 3,7 Ghz pásmo) alebo mobilný internet od operátora 4ka formou sim karty v mobile alebo modeme. Vždy nájdeme vhodné riešenie pre Vás.

Aktuálny plán spúšťania ďalších vysielačov/dokrývačov:

ObecPredpokladané miesto Termín Spustenia
Veľká Hradná
Rodinný dom
SPUSTENÉ
Dubnička
Zvonica
SPUSTENÉ
Prusy
Bytovka
SPUSTENÉ
Malá Hradná
Hľadáme miesto
Zlatníky
Rodiný dom
Máj 2018
Malé Chlievany
Bytovka
SPUSTENÉ
Ľutov
SPUSTENÉ
Dežerice
Rodinný dom
SPUSTENÉ

Káblový / optický internet

Pokiaľ máte záujem pomôcť s výstavbou stožiara formou nájdenia a dohodnutia miesta pre jeho umiestnenie alebo si myslíte, že vaša nehnuteľnosť je na vhodnom mieste pre dokrývač, budeme radi ak sa ozvete na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo 0948 651 651 - p.Jursa Martin, tech.riaditeľ a vedúci výstavby dokrývačov, prípadne na hotline 038 202 12 12. Určite dohodneme výhodné vzájomné podmienky.

Káblový/optický internet je aktuálne dostupný v obci Pečeňany, v bytovkách č. 93 a 230 a v dosahu stĺpov obecného rozhlasu. V Bánovciach nad Bebravou je optický internet dostupný na Nám. Ľ.Štúra 6 (dom služieb). V pláne je ďalšie rozširovanie káblového internetu v oblastiach, kde máme veľa klientov pripojených mikrovlnne s cieľom zmeniť technológiu a zrýchliť pripojenie.

Pokiaľ máte záujem o optické pripojenie, resp. dotiahnutie káblu k Vám a ste ochotný nám pomôcť pri vybavovaní povolení (komunikácia s SBD či bytovými dôverníkmi), neváhajte nás kontaktovať. V prípade viacerých záujemcov poskytneme privedenie optického kábla zadarmo.

Uživateľské menu
Kontakty
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © RadioNET s.r.o.
Vytvorené od
Vytvorené od altasia