RadioNET.sk - FAQ - Často kladené otázky
 
 
 

Zabezpečíme VIDEOSTREAM pre Váš event, koncert, webkameru či inú akciu. Ponúkame aj 24-7 stream z webkamery na internet už za 20eur/kamera (mimo pripojenia na internet).

WEBKAMERA:


- prenos videa z webkamery na internet (bez zvuku)
- cez WOWZA stream server
- dodáme aj HTML5 prehrávač
- funguje bezobslužne
- bez obmedzenia počtu pripojených divákov
- prehrateľné na OS Android aj iPhone (iOS)
- možnosť integrácie na Váš web, podobne ako youtube
- možnosť dokúpenia IP kamery od 100 eur.
- cena 20 eur/ kamera / mesiac
- internet do kamery (môže byť aj vlastný) 16,90eur (5Ghz alebo LTE)

Referenčná ponuka:
Živá webkamera z kúpaliska, len video obraz, prehrávač na ľubovoľných stránkach, nonstop stream, neobmedzený počet pripojených.
UKÁŽKA TU
Cena vrátane použitia nášho internetu - 36,90 Eur/ mesiac
Cena v prípade použitia Vášho internetu - 20,-Eur / mesiac
Depozit za kameru 100,-eur alebo si dodáte vlastnú s RTSP výstupom
Inštalácia zdarma
Ak máte iný typ kamery alebo video výstupu, napríklad HDMI, tak je potrebné dokúpiť stream encoder v cene 250,-Eur + dph.

LIVE STREAM mestských zastupiteľstiev


- prenos videa a audia na internet alebo youtube či facebook
- vrátane nastavení
- nutná fyzická prítomnosť technika prípadne len poskytneme stream
- možnosť pridať do obrazu titulky, obrázky, videá či inú grafiku.
- dodáme aj HTML5 prehrávač
- bez obmedzenia počtu pripojených divákov
- prehrateľné na OS Android aj iPhone (iOS)
- možnosť integrácie na Váš web, podobne ako youtube
- pokiaľ technika máte, vygenerujeme vám len login na náš RTMP server
- cena v prípade samotného streamu 50 eur/ event
- technik na mieste 25 eur/hod vrátane prenájmu techniky
- internet (môže byť aj vlastný) 16,90 eur (5Ghz alebo LTE)
- možnosť pripojenia vlastných bežných kamier (napr v prípade koncertu) s analog.výstupom.

Referenčná ponuka:
Statická webkamera z festivalu vrátane originál zvuku k akcie, stream na facebook a na vlastnú webstránku formou html prehrávača. Umiestnená na stĺpe.
UKÁŽKA TU

Cena v prípade použitia Vášho internetu - 69,90,-Eur / mesiac
Ak nemáte technika ktorý obslúži kameru, tak cena 15,-Eur/hodina
V cene je už aj hardvérový stream encoder.
Depozit za encoder je 150,- Eur. Zvuk je možný použiť z kamery cez HDMI alebo z mixážneho pultu
Inštalácia pevnej webkamery jednorázovo 100,-Eur alebo dohodou podľa náročnosti.


Radi Vám vypracujeme individuálnu ponuku, kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0948 651 651, 0948 853 843.


Používame (info pre technikov):


IP kamery Grundig a Hikvision s RTSP výstupom
Dátový tok 2mbit, stream H264, full HD 1920/1080
WOWZA stream server - vstup RTSP, výstup HLS m3u8
WOWZA Player alebo FlowPlayer html5
Vloženie prehrávača na web cez iframe kód
FFmpeg v prípade streamu na youtube

V prípade streamu originál zvuku:
Bežný notebook s linkovým audio vstupom Jack 3,5mm
Stream AAC encoder na vlastný server
Open Broadcast system pre zmiešanie obrazu a zvuku, vstup RTSP, 
výstup RTMP do WOWZANiektoré kamery, ktoré prevádzkujeme sú TU

Dostupnosť rozdeľujeme do dvoch skupín a to podľa spôsobu pripojenia. Káblové pripojenie v bytovkách má dostupnosť 99,92 % za jeden mesiac. Bezdrôtové pripojenie je o niečo menej stabilné vzhľadom na počasie (napr. letné búrky) alebo zarušenie v okolí klienta. V lete je dostupnosť garantovaná na úrovni  99,78 %, v zime 99,86%, čiže rovnako ako iní bezdrôtoví poskytovatelia na národnej úrovni (3G,4G,LTE). Pri bezdrôtovom spôsobe prijímu môže celková rýchlosť jemne klesať, predovšetkým počas búrok a silných dažďov, uvádzaná je vždy maximálna možná, podobne ako pri 4G u mobilných operátorov. Preto pri tejto technológii nedoporučujeme používať televíziu cez internet. Pri bežnom surfovaní nieje poznať prípadné zníženie rýchlosti počas búrky, avšak pri IPTV streamu pre TV môže obraz niekedy trhať.

99,86% = spolu za jeden mesiac maximálne 62 minút
99,92% = spolu za jeden mesiac maximálne 36 minút
99,63% = spolu za jeden mesiac maximálne 165 minút
Celoslovenský priemer poskytovateľov pri bezdrôtovom spôsobe prijímu je ešte o niečo horší,v lete okolo 99,4% (268 minút) podľa Úradu pre reguláciu elektronických služieb..

Tu si môžete pozrieť dokumenty ešte pred objednaním našich služieb. RádioNET zverejňuje dokumenty v zmysle zákona 351/2011 z.z. a všeobecného povolenia č.1/2014 vydaného Úradom pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Všeobecné zmluvné podmienky si môžete stiahnuť TU
Technické parametre prípojky si môžete stiahnuť TU.
Mustru zmluvy nájdete TU.
CSV EXPORT PRODUKTY - Export produktov pre porovnávače a iné informačné systémy
CSV EXPORT DOSTUPNOSŤ - Export dostupnosti produktov  pre porovnávače a iné informačné systémy

V rámci našich služieb ponúkame kompletné inštalačné práce. Tie sa rozdeľujú na 2 typy. Pokiaľ zákazník má stožiarovú tyč, či anténnu konzolu a zároveň má pripravené všetky otvory v stenách, alebo prechádádza od iného poskytovateľa, tak inštalácia je bezplatná. Pokiaľ budú nutné aj technické inštalačné práce, tak cena je 25,-Eur. V cene je konzola, vŕtanie, kabeláž a pod. Poplatok sa platí technikom na mieste prípadne faktúrou.

Áno je. V tomto prípade stačí zakúpiť si anténu v cene 69,-Eur, prípade si zaobstarať vlastnú. Pripojenie bude aktívne formou predplatenia. Stačí poslať platbu pod vašim variabilným symbolom a pripojenie sa Vám predĺži automaticky o 30 dní. Službu je možné spravovať aj v našom klientskom systéme. Minimálna doba pripojenia je 1 mesiac. Ceny sú totožné s klasickým pripojením. Rozdiel je len v tom, že anténu si kupujete do osobného vlastníctva (pokiaľ nemáte svoju). Typ antény: Ubiquiti Power Beam M5-300 alebo Nanostation M5 pre pásmo 5Ghz.

Antény pre 5G pásmo nevydávajú žiadny zvuk, nemajú ani ventilátor, nehrejú sa, neplašia zvieratá. Ich vysielací výkon je tak malý, že nedosahuje ani jednu desatinu toho, čo vyžarujú mobilné telefóny či domáce všesmerové wifi routre. Do antény ide len 12V napätie a nami používané káble sú protipožiarne a tienením.

V zmysle našich všeobecných zmluvných podmienok viazanosť neplatí v prípade ak sa zmenia podmienky dostupnosti internetového pripojenia alebo nebude možné dosiahnúť bezvýpadkový stav. Taktiež v prípade predaja rodinného domu. V tom prípade je však potrebné anténu vrátiť! Pokiaľ viazanosť uplynie automaticky, tak užívateľ už nie je viazaný, môže si však viazanosť predĺžiť výmenou za zľavu podľa aktuálnej akciovej ponuky. V prípade vypovedania zmluvy bez objektívnych príčin zákazník neplatí žiadnu zmluvnú pokutu, avšak je povinný službu uhrádzať do skončenia viazanosti alebo vyplatiť zostatok. Napríklad ak chýbaju do konca viazanosti 3 mesiace, tak úhrada bude 3x cena mesačného programu. Anténu je potrebné vrátiť. Pokiaľ ste mali inštaláciu zadarmo a nedostali ste faktúru za anténu, tak tá je majetkom RadioNET-u. V prípade nevrátenia alebo odkúpenia je cena stanovená podľa cenníka, viď poplatok za anténu.

Áno, merania a obhliadky našim technikom sú vždy bezplatné. Možný je i teoretický softvérový výpočet bez nutnosti obhliadky.

Aktivačný poplatok nie je žiadny, avšak v prípade ak ide o rodinný dom a použijeme prijímaciu anténu, tak poplatok je 69,-Eur. Poplatok za zariadenie uhradíme za vás v prípade 2 ročnej viazanosti. V tom prípade sa platí len inštalačný poplatok 25,-Eur (len ak nemáte konzolu, tyč či pripravené diery v stenách).

Garantujeme predovšetkým dostupnosť pripojenia, aby ste sa na nás mohli vždy spoľahnúť. Uvádzané rýchlosti v cenníku sú maximálne možné rýchlosti, ktoré môže dosiahnuť vaša prípojka. V niektorých prípadoch môžete namerať aj menej, v závislosti od vyťaženia vysielača vo vašej lokalite. Pred vykonaním merania si pozorne prečítajte TENTO NÁVOD, inak môžete mať skreslené výsledky.

Vyššia rýchlosť je uvádzaná ako maximálna dosiahnuteľná rýchlosť, ktorú má prípojka minimálne raz za deň. Nižšia rýchlosť je uvádzaná ako priemerná bežne dostupná rýchlosť. Avšak pokiaľ len surfujete a nezaťažujete sieť kontinuálnym sťahovaním veľkých súborov, bude Vaša rýchlosť pravdepodobne vždy maximálna (napr. pri MINI balíku 10 mbit). V prípade vyťaženia sa rýchlosť upraví automaticky do 30 sekúnd od začatia alebo ukončenia kontinuálneho sťahovania, napríklad z P2P sieti či úložísk (Dropbox,uložto...). Minimálna rýchlosť je podľa nariadenia Rady EU 2015/2120 z 25.11.2015 minimálne 40%.

 

Rodinné domy sú naša priorita, ale vieme pripojiť aj panelák. Na rodinné domy umiestníme anténu o rozmere 11x14 cm, prípadne kruhovú s priemerom 30cm, zvyčajne na konzolu s dĺžkou 20cm. V prípade potreby nainštalujeme vyšší stožiar alebo tyč. Použiť sa môže aj Vaša aktuálna konzola, napríklad kde máte satelit alebo televíznu anténu. Signály sa rušiť nebudú ani minimálne (iné pásmo a technológia).

Aby ste sa pripojili, musíte mať výhľad na niektorý z našich vysielačov. Ich sieť sa každým dňom rozširuje. Aktuálne je v prevádzke vysielač v Bánovciach na výškovej pri nemocnici, tzv F-ka, v Pečeňanoch, Haláčovciach, Chudej Lehote a Pravoticiach. Neustále však spúštame nové, preto je dobré sa informovať na tejto podstránke alebo telefonicky.

Áno, rýchlosti sa budú zvyšovať začiatkom roka, keď bude v prevádzke viac vysielačov. Ceny i balíky však zostanú, zvýši sa len rýchlosť. Technológia vzdušnej optiky dokáže preniesť v reálnej prevádzke až 60mbit.

Pokiaľ vám zostala anténa od bývalého poskytovateľa, alebo ste si ju zakúpili samostatne, tak samozrejme ju môžete použiť, je však potrebné nastavenie našim technikom. V tomto prípade je pripojenie do siete bez aktivačného poplatku. Anténa by mala byť v nasej správe kvôli monitoringu. Akceptujeme len antény značky Ubiquiti, ktoré sú schopné prijímať moduláciu AirMax.

Využívame pásmo 5,5GHz, takzvaná vzdušná optika alebo aj 5G internet, paneláky pripájame káblovo. Chrbticové spoje k dokrávačom riešime vo voľnom pásme 17Ghz a licencovaných pásmach 13Ghz a 18Ghz, pri prepojoch panelákov využívame optické FTTb pripojenie.

Všetky trasy máme zálohované, väčšie trasy máme zdvojené (2 rovnaké trasy, od dvoch poskytovateľov - Swan, SLovanet). Každý prípojný bod má svoj záložný zdroj pre prípad výpadku elektriny. Všetky prijímacie antény monitorujeme prepracovaným softvérom, čiže ak sa vaša anténa odpojí, sme o tom informovaní ihneď prostredníctvom emailov a sms. Pokiaľ sa neudeje nič mimoriadne, čo sa nedá ovplyvniť (napríklad blesk udrie do stožiara, niekto pretrhne kábel, príliž silná letná búrka) tak výpadok nemá dôvod nastať. V prípade plánovanej odstávky sú dotknutí klienti upozornení vopred a včas, takéto pripadne odstávky sa robia mimo pracovných hodín, zvyčajne v noci a nebývajú často, resp. len ak je nutné vymeniť niektoré zariadenia za účelom upgrade siete. Pri bezdrôtovom spôsobe pripojenia sú upgrady častejšie vzhladom na množstvo vysielacej technológie. Všetky dokrývače majú konektivitu od 300 do 900 Mbit riešenú 17Ghz a 18Ghz profi spojmi a zvládnu tisícky užívateľov naraz. Dostupnosť bezdrôtového internetu v lete je 99,78%, v zime 99,86 a káblového 99,92% za mesiac.

Nenechajte sa obmedzovať a chcite kvalitné služby

 • Vždy dostupný

  Vždy dostupný

  Záleží nám na profesionálnom chode a preto sú všetky naše vysielače zálohované. Dostupnosť 99,98%.

 • Vždy informovaný

  Vždy informovaný

  Máme vlastný klientský systém na správu údajov, programu a faktúr. Stačí sa prihlásiť.

 • Neobmedzený

  Neobmedzený

  Internet od RadioNET je dátovo aj časovo neobmezdený. Žiadne spomaľovanie a vyčerpanie dát.

 • Moderná sieť

  Moderná sieť

  Používame vždy najmodernejšie technológie, pravidelne upgradujeme technológie.

RádioNET doporučujú klienti

       

Back to top