RadioNET.sk - Bezdrôtové pripojenie v okrese Bánovce n.B.
 
 
 

Pripojenie prostredníctvom 5G znamená pripojenie klientského zariadenia (antény) k vysielaču pracujúcom na frekvencii 5 Ghz v režime BOD-MULTIBOD. Prenos cez toto pásmo prebieha v režime "N" alebo „AC“ a „MIMO“, čiže aktuálne najvyspelejšia technológia s rozšírenou kapacitou. Technológia umožňuje do budúcna, pri dobrom signále, šírku pásma až 300 Mbit (v reáli cca 140 Mbit), čím je technológia pripravená na zvyšovanie rýchlosti v blízkej budúcnosti. Ako jediný v okrese BN využívame patentovanú americkú technológiu AirMax TDMA, vďaka ktorej sa zvyšuje rýchlosť načítania webstránky (ping). 5G internet od nás je klasifikovaný ako časovo a dátovo neobmedzený, bez prečerpania dát a následných spomaľovaní rýchlosti. Technológia sa laicky nazýva aj "vzdušná optika", práve pre jej kapacitu. S RádioNETom máte istotu, že sieť bude pravidelne upgradovaná s použitím najmodernejších a hlavne stabilných technológií. Staršie pásmo 2,4 Ghz nepoužívame vôbec. Všetky naše vysielacie body sú energeticky zálohované a na prenos konektivity používame profesionálne rádioreléové spoje Alcoma a Racom v pásme 17 Ghz. Toto pásmo garantuje stabilnú rýchlosť tak, ako keby bol vysielač pripojený na optiku.

Aktuálne pracujeme na vybudovaní siete lokálnych dokrývačov tak, aby bolo možné v krátkom čase zvýšiť rýchlosti pripojenia. Aktuálne máme v prevádzke 4 hlavné vysielače s vysokou konektivitou a 11 lokálnych dokrývačov.

Informujte sa telefonicky o aktuálnom pokrytí! Neustále spúšťame nové vysielače, ktoré ešte nie sú v tejto mapke. Sledujte našu FACEBOOK fanpage a tiež náš BLOG, kde zverejňujeme aktuálne plány pokrytia a priebeh výstavby vysielačov alebo vyplňte formulár a my Vás budeme informovať, keď bude pokrytá Vaša obec..

Mapa (aktualizácia 11.12.2016):


Väčšina obcí okresu Bánovce nad Bebravou je pokrytá aj z vysielača na Považskom Inovci. Postupne sa však budujú aj lokálne dokrývače, predovšetkým v miestach, kde je viacero klientov. Na Inovec musí byť priamy výhľad, bez stromov. Samostatné mapy dokrývačov zverejňujeme vždy po jeho spustení na našom Facebooku

Vysvetlivka:

Zelená farba označuje silný signál v teréne minimálne 3 metre nad zemou. Silnejšia zelená znamená, že v na danom území je možné chytiť viaceré vysielače (signál sa prekrýva, v praxi sa vyberie najsilnejší). Žltá znamená okrajový signál - príjem je možný len vo výške minimálne 10 metrov nad zemou  

  

Oblasti s overeným pokrytím:

V týchto obciach už máme pripojených klientov s dobrým signálom. Ak je Vaša obec v tomto zozname, meranie nie je potrebné. V Hrubo vyznačených obciach je i samostatný dokrývač. Mapy pokrytia jednotlivých vysielačov nájdete v TOMTO albume na našej facebook stránke.

Bánovce nad Bebravou
Biskupice
Borčany
Cimenná - NOVÝ
Čuklasovce
Dežerice a Dežerice - Vlčkovo - NOVÝ
Dolné Naštice
Dubodiel
Dubnička (obec)
Dvorec - Horný koniec
Dvorec - Sliezska Osada
Haláčovce
Horňany
Horné Naštice
Horné Ozorovce
Chudá Lehota
Malá Hradná
Malé Chlievany
Ostratice
Otrhánky
Pečeňany
Pravotice
Prusy
Ruskovce
Rybany
Svinná
Trenčianske Jastrabie
Trenčianske Mitice
Veľká Hradná - NOVÝ
Veľké Držkovce časť Dolné Držkovce 
Veľké Držkovce časť Horné Držkovce 
Veľké Chlievany

a obce s priamym výhľadom na Považský Inovec (vrch s dvoma stožiarmi v smere na TN)

 

Aktuálny plán spúšťania ďalších vysielačov/dokrývačov:

Obec Predpokladané miesto Termín Spustenia
Veľká Hradná Rodinný dom  SPUSTENÉ
Dubnička Zvonica SPUSTENÉ
Prusy Hľadáme miesto Leto 2017
Malá Hradná Hľadáme miesto Jeseň2017
Zlatníky Hľadáme miesto Jeseň 2017 
Horné Držkovce Dom smútku SPUSTENÉ
Ľutov Bytovka 20.6.2017
Dežerice Rodinný dom SPUSTENÉ

 

Káblový / optický internet

Pokiaľ máte záujem pomôcť s výstavbou stožiara formou nájdenia a dohodnutia miesta pre jeho umiestnenie alebo si myslíte, že vaša nehnuteľnosť je na vhodnom mieste pre dokrývač, budeme radi ak sa ozvete na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo 0948 651 651 - p.Jursa Martin, tech.riaditeľ a vedúci výstavby dokrývačov, prípadne na hotline 038 202 12 12. Určite dohodneme výhodné vzájomné podmienky.

Káblový/optický internet je aktuálne dostupný v obci Pečeňany, v bytovkách č. 93 a 230 a v dosahu stĺpov obecného rozhlasu. V Bánovciach nad Bebravou je optický internet dostupný na Nám. Ľ.Štúra 6 (dom služieb). V pláne je ďalšie rozširovanie káblového internetu v oblastiach, kde máme veľa klientov pripojených mikrovlnne s cieľom zmeniť technológiu a zrýchliť pripojenie.

Pokiaľ máte záujem o optické pripojenie, resp. dotiahnutie káblu k Vám a ste ochotný nám pomôcť pri vybavovaní povolení (komunikácia s SBD či bytovými dôverníkmi), neváhajte nás kontaktovať. V prípade viacerých záujemcov poskytneme privedenie optického kábla zadarmo.

ŽIADOSŤ O PREVERENIE MOŽNOSTI PRIPOJENIA TU

ŽIADOSŤ O PREVERENIE PRIPOJENIA CEZ FACEBOOK SPRÁVY TU

OBJEDNÁVKA PRIPOJENIA TU


Nenechajte sa obmedzovať a chcite kvalitné služby

 • Vždy dostupný

  Vždy dostupný

  Záleží nám na profesionálnom chode a preto sú všetky naše vysielače zálohované. Dostupnosť 99,98%.

 • Vždy informovaný

  Vždy informovaný

  Máme vlastný klientský systém na správu údajov, programu a faktúr. Stačí sa prihlásiť.

 • Neobmedzený

  Neobmedzený

  Internet od RadioNET je dátovo aj časovo neobmezdený. Žiadne spomaľovanie a vyčerpanie dát.

 • Moderná sieť

  Moderná sieť

  Používame vždy najmodernejšie technológie, pravidelne upgradujeme technológie.

RádioNET doporučujú klienti

       

Back to top